Hátborzongató, ahogy a robbanások közepette egy ukrán katona elénekeli az eurovíziós győztes dalt
A Twitterre került fel a felvétel, amelyen elhangzik a Kalush Orchestra Stefania című dala.
A Twitterre került fel a felvétel, amelyen elhangzik a Kalush Orchestra Stefania című dala.
Újabb nem várt fejleményt hozhat az oroszok elszigetelődése a világtól.
Folytatódik az Azovsztalban tartózkodó ukrán katonák kimentése, Ukrajna visszalépett a tárgyalásoktól. A nyugati politikusok eközben Törökországot győzködik, hogy ne blokkolja a svéd és a finn NATO-tagsági kérelmet, és persze Magyarországot, hogy az itteni kormány fogadja el az újabb szankciós csomagot. Percről percre követjük az orosz-ukrán háború eseményeit.
Robbanásokat hallottak Lviv mellett, valószínűleg egy katonai bázist támadtak meg az oroszok.
Az ukrán hadsereg vezetői bejelentették, mostantól a feladat az Azovsztalt védők életének megmentése, a harcok véget érhetnek ott.
Újabb két északi országgal bővülhet a NATO hamarosan, hacsak nem vétóz Törökország, márpedig úgy tűnik. Oroszország látszólag feladta az ukrán erők bekerítését a Donbaszban. Egyre több ukrán állampolgár tér vissza az országba.
A múlt héten még azt mondta a török elnök, hogy csak fenntartásai vannak a két ország csatlakozásával szemben, most azonban keményebb hangot ütött meg.
Vít Rakusan belügyminiszter szerint a problémát az oldhatná meg, ha az ukrán menekülteket nem pénzzel támogatnák.
A magyar külügyminiszter szerint az elfogadható lenne számukra, ha a csővezetékes szállításokat nem érintené az olajembargó.
Moszkva már meg is üzente: ez súlyos hiba, aminek messzemenő következményei lesznek.
Az orosz művészek és sportolók elleni korlátozások csak egyvalamire jók: a populisták üvölthetik, hogy ezek az embereket sújtják. Pedig a kotta egyszerű: a korlátozásokat nem az orosz emberek ellen – és nem is a magyar emberek ellen –, hanem az orosz állam, a hatalom és képviselői ellen vezetik be.
Olyan országok keresnek oltalmat a belépéssel, amelyeket Oroszország fenyeget, a két kérelem elfogadása pedig valószínűleg csupán formalitás, írja a brit lap.
Az acélgyárat hosszú ideje próbálják bevenni az oroszok, de az ukrán védők kitartanak. Az egyikükről elképesztő fotó készült.
A külgazdasági és külügyminiszter a brüsszeli tárgyalások szünetében tartott sajtótájékoztatót.
Különleges engedéllyel hagyhatták el az országot a Kalush Orchestra tagjai. A háború azonban még nem ért véget, így visszamentek harcolni.
A francia vállalat 2,2 milliárd euróért adja át az orosz államnak az Avtovaz autógyárban meglévő többségi tulajdonrészét.
Az észak-ukrajnai várost korábban több mint egy hónapig támadták az orosz csapatok.
Az olajembargóról folyik tárgyalás Brüsszelben.
Moszkva nem fog beletörődni a finn és a svéd NATO-tagságba Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes szerint.
India a hétvégén megtiltotta a búzaexportot, hétfőn a chicagói tőzsdén meg is drágult a gabona. A lépés tovább szorít az orosz–ukrán háború miatt amúgy is szűkös kínálaton.